De websites van Boom uitgevers maken gebruik van cookies. Wat betekent dit voor u? Klik hier voor meer info.
Waarom het transparantiebeginsel maar niet transparant wil worden
A.W.G.J. Buijze
Gepubliceerd op 01-09-2011
NTER 2011/7
DOI:
2
0
0
0
0

Onderwerpen

Juridisch > Europees recht (EU Recht)

Download citeerwijze bij dit artikel

Auteursinformatie

A.W.G.J. Buijze
Mr. A.W.G.J. Buijze is promovenda bij het Instituut voor Staats- en Bestuursrecht van de Universiteit Utrecht.

Verwijzingen naar dit artikel

Annemarie Drahmann
Transparantie en mededinging in het Nederlandse bestuursrecht: van opdrachten, via concessies naar vergunningen?

Citaties in dit artikel

DrahmannVerhoeven, Brink, van den, Drahmann
Europees offensief tegen nationale rechtsbeginselen? Over legaliteit, rechtszekerheid, vertrouwen en transparantie, Jonge VAR-reeks 8, 2010
Stergiou
‘Het Hof van Justitie: Engelbewaarder van het transparantiebeginsel’
NTER, 2011
Prechal
‘De emancipatie van “het algemene transparantiebeginsel”’
SEW, 2008
Buijze, WiddershovenBarkhuijsen, Ouden, den, Polak
Bestuursrecht harmoniseren: 15 jaar Awb, 2010
McCrudden
‘Effectiveness of European Equality Law: National Mechanisms for Enforcing Gender Equality Law in the Light of European Requirements’, The
Oxford Journal of Legal Studies, 1993
Fung, Graham, Weil
Full Disclosure: The Perils and Promise of Transparency, 2007
Ommeren, van, Ouden, den, WolswinkelOmmeren, van
W. Den Ouden en C.J. Wolswinkel, Schaarse publieke rechten, 2011
Tridimas
The General Principles of EU Law, 2007
Avila
Theory of Legal Principles, 2007
Lavrijssen
Onafhankelijke mededingingstoezichthouders, regulerende bevoegdheden en de waarborgen voor good governance, 2006
Hessel
‘De algemene groepsvrijstellingsverordening voor staatssteun: aanzienlijk meer mogelijkheden voor decentrale staatssteun,’
Gemeentestem, 2009
DrahmannOmmeren, van, Ouden, den, Wolswinkel
Schaarse publieke rechten, 2011

Trefwoorden

transparantiebeginsel, aanbestedingsrecht, rechtszekerheid, vrij verkeer, Vrij verkeer van goederen en diensten

Samenvatting

Het Europese transparantiebeginsel breidt zich uit als een olievlek over de zee van het Europese recht. Nu meer en meer rechtsgebieden onder de reikwijdte van het transparantiebeginsel vallen, wordt het steeds moeilijker het belang van het beginsel voor het Nederlandse recht te ontkennen. Toch blijft het moeilijk te preciseren wat het transparantiebeginsel precies vereist. In dit artikel wordt betoogd dat de sleutel ligt in het instrumentele karakter van het transparantiebeginsel: steeds is een mate van transparantie vereist die zo goed mogelijk bijdraagt aan het realiseren van de doelen die in een bepaalde context bij transparantie zijn gediend.

U heeft geen toegang tot deze publicatie
Beste bezoeker, om de inhoud te raadplegen heeft u een abonnement nodig op deze publicatie of de collectie waar deze publicatie deel van uitmaakt. Neem contact op met klantenservice@boomportaal.nl voor meer informatie over de mogelijkheden en prijzen.

Kopen in de webshop
Deze publicatie is ook te vinden in onze webshop. Sommige publicaties hebben ook de mogelijkheid om direct toegang te kopen tot het online boek.
Naar de webshop

Inloggen met uw account
Heeft u al een account, of heeft u een activatiecode voor deze publicatie? Log dan eerst in of maak een account aan.

Inloggen of registreren