A.C.M. Klaasse Mr. A.C.M. Klaasse is juridisch medewerker bij Hertoghs advocaten in Rotterdam.
J.N. de Boer Mr. J.N. de Boer is advocaat bij Hertoghs advocaten in Amsterdam.
Citaties in dit artikel
Finland); EHRM 20 augustus 2014, nr. 37394/11 (Glantz t. Finland); EHRM 20 augustus 2014, nr. 11828/11(Nykänen t. Finland);, 2011
Wattel
Bis in idem
NJB, 2017
Finland)
BNB, 2007
Ouwerkerk
Europeanisering van het Nederlandse strafrecht
NJB, 2013
Samenvatting
Het ne bis in idem-beginsel is geregeld in respectievelijk artikel 68 Sr en artikel 5:43 Awb. Ook in procedures die buiten het strafrecht of bestuurlijke boeterecht vallen, kan het Europese verbod op dubbele bestraffing doorwerken in Nederland. De Hoge Raad heeft erkend dat de algemene beginselen van een behoorlijke procesorde bescherming bieden in het kader van het ne bis in idem-beginsel. Bovendien is artikel 50 van het Handvest van de EU van toepassing indien EU-recht ten uitvoer wordt gelegd. Op deze wijze is jurisprudentie van het Hof van Justitie van de EU en het EHRM ook van belang voor Nederland.
U heeft geen toegang tot deze publicatie Beste bezoeker, om de inhoud te raadplegen heeft u een abonnement nodig op deze publicatie of de collectie waar deze publicatie deel van uitmaakt. Neem contact op met klantenservice@boomportaal.nl voor meer informatie over de mogelijkheden en prijzen.
Kopen in de webshop Deze publicatie is ook te vinden in onze webshop. Sommige publicaties hebben ook de mogelijkheid om direct toegang te kopen tot het online boek.